8/10/2003 ΑΡΗΣ-ΟΣΦΠ 87-68

Τη σεζόν 2003-2004 ΑΡΗΣ και Ολυμπιακός ήρθαν αντιμέτωποι 3 φορές (2 κανονική περίοδος,1 τελικός κυπέλλου) με τους κίτρινους να επικρατούν και στους 3 αγώνες.Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος σε ένα κατάμεστο Ιβανώφειο ο ΑΡΗΣ επικρατεί κατά κράτους των Πειραιωτών,σε ένα παιχνίδι με μεγάλη ένταση εντός και εκτός παρκέ.Κορυφαίος για τους κιτρίνους ο Νέστορας Κόμματος με 20 πόντους ενώ για τους ερυθρόλευκους απελπιστικά μόνος ήταν ο Γκόρενς με 16 πόντους.Η στιγμή που παραλίγο να τινάξει το παιχνίδι στον αέρα συνέβη 4 λεπτά πριν τη λήξη όταν ο Μπάγκαριτς του ΟΣΦΠ χρεώθηκε με 5ο φάουλ.Τότε στράφηκε στην κερκίδα και έκανε άσεμνη χειρονομία που προκάλεσε την έκρηξη των οπαδών των κιτρίνων που ξεκίνησαν τη ρίψη αντικειμένων στον πάγκο των ερυθρολεύκων.Αφού τα πνεύματα ηρέμησαν και ο Μπάγκαριτς αποβλήθηκε με ντισκαλιφιέ οι κίτρινοι έτρεξαν ένα επιμέρους σκορ 20-5 και από το 67-63 της διακοπής πήραν τη νίκη με 87-68.Η ένταση συνεχίστηκε και μετά το τέλος του αγώνα όταν κατά την αποχώρηση των πάγκων ο προπονητής του Ολυμπιακού Λευτέρης Σούμποτιτς επιτέθηκε στον προπονητή των κιτρίνων Βαγγέλη Αλεξανδρή τραβώντας τον από τη γραβάτα διότι όπως υποστήριξε έβρισε χυδαία τους βοηθούς του.Αυτός βέβαια δεν ήταν ο πιο επεισοδιακός αγώνας των 2 ομάδων εκείνη τη σεζόν καθώς ο τελικός κυπέλλου στις 29/2 θα ολοκληρωθεί χωρίς κόσμο στις κερκίδες μετά τα σοβαρά επεισόδια των οπαδών των 2 ομάδων στο κλειστό της Λαμίας.