29/10/2012 ΑΡΗΣ-ΟΣΦΠ 2-2

Ένας ψυχωμένος ΑΡΗΣ που είχε να αντιμετωπίσει και την εχθρική διαιτησία του Αρετόπουλου έγινε η πρώτη ομάδα που έκοψε βαθμούς από τον Ολυμπιακό την 8η αγωνιστική της σεζόν 2012-2013.Ο ΑΡΗΣ που προερχόταν από εκτός έδρας ισοπαλία με τον Παναθηναικό,προηγήθηκε στο 3' μετά από προβολή του Παπαστεριανού με τον Ολυμπιακό να ισοφαρίζει με τον Αμπντούν 6 λεπτά αργότερα με ανύπαρκτο πέναλτι που δόθηκε σε βάρος του Ψυχογιού για χέρι.Ο Αγκάνθο θα κάνει το 2-1 για τον ΑΡΗ στο 79' μετά από απόκρουση του Κάρολ σε σουτ του Γκέσιου αλλά ο Χολέμπας θα γλυτώσει τον Ολυμπιακό απ τα χειρότερα ισοφαρίζοντας 3 λεπτά αργότερα.Στα τελευταία λεπτά οι ερυθρόλευκοι είχαν την ευκαιρία να κλέψουν τη νίκη με τον Μήτρογλου όμως στο 85' να κάνει στραβοκλωτσιά σε κενό τέρμα ενώ ο Βελλίδης στη συνέχεια της φάσης έκανε μεγάλη επέμβαση σε κεφαλιά του Πάντελιτς.